Подождите...
Ваша корзина пуста
Главная

Доставка и оплата

Гарантии

Закон

О ножах

Обратная связь

Моя корзина

Каталог

Контакты

Украинский Русский

+38(050)7000-890; +38(067)161-01-08
Доставка и оплата

Доставка товаров по всей УкраинеДоставка осуществляется только по территории Украины, перевозчиком "Новая Почта". Стоимость доставки - согласно тарифов компании перевозчика.

Оплата:

оплатаПополнение карточки ПриватБанка

 

Способы оплаты заказаНаложенный платеж.

При этом способе оплаты, услуги наложенного платежа оплачиваются отдельно. Стоимость зависит от суммы наложенного платежа и расценок компании перевозчика.

Мы в социальных сетях:
Наши партнеры:

 

Магазин автоаксессуаров "Трасса"

 

Новое видео на канале

Самые мифические мифы о ножах или как выбрать свой первый нож.

Смотреть

Самые мифические мифы о ножах или как выбрать свой первый нож

Вимоги до ножа мандрівника, туриста, мисливця, а також до ножа для виживання

Опубликовано 15.11.2018, автор admin


Для подорожі в диких умовах найкраще підійде ніж, яким зручно виконувати найрізноманітніші дії: зрізати тонкі дерева, освежевивать тварин або готувати їжу. Бажано, щоб при цьому ножем можна було виконувати і більш тонкі роботи по дереву та шкірі, що виникають при виготовленні та ремонті спорядження, одягу. При більш ретельному розгляді окремі критерії повинні пред'являтися до оцінки кожної зі складових ножа-супутників.

Вимоги до клинку зрозумілі: міцність, здатність тримати заточку, стійкість до корозії. Підсумковий результат повинен бути розумним поєднанням цих показників, причому багато тут не догма. Наприклад, північні мисливські народи вважають за краще ножі з м'якої сталі, які можна заточити о будь-який камінь, проте бажано, щоб сталь володіла мінімальної пружністю.

купити ніж для виживання

Форма клинка може бути найрізноманітнішою, але з певністю можна сказати тільки одне: вона обов'язково повинна бути такою, щоб дозволяла використовувати ніж в якості зброї, оскільки найнебезпечніший звір в будь-яких джунглях - двоногий.

Що стосується обуха, то тут є свої тонкощі. Прямий обух ножа допомагає зішкребти лід з лиж, а липку болотну бруд - з взуття. Тому «спускати» обух не варто - чим він довше, тим зручніше. І не намагайтеся вибирати ніж із закругленими краями обуха. Підкреслено гострий край дуже зручний при операціях, де треба що-небудь шкребти. Має значення і товщина обуха, так як часто буває необхідно прорізати паз в дереві або зробити розріз на шкірі або щільному брезенті, прикладаючи додатковий тиск. Чим ширше обух, тим комфортніше буде почувати себе долоня. Якщо доведеться що-то розколювати, б'ючи по обушку, менше шансів, що молоток, камінь або поліно зісковзне. Щодо «пил» на обуху можна сказати одне: перепиляти жердина більше 5 -6 сантиметрів в діаметрі вам не вдасться, і важким збалансованим ножем ви перерубати її швидше, ніж ваш приятель закінчить пиляти. Історично зуби наносилися на мисливські ножі для відділення рогів у дичини. Інший функції для них ніколи не передбачалося, а якість виготовлення, якщо судити за записками сучасників, було значно вище.

Сучасні багатофункціональні прилади для виживання, в яких і ніж-то впізнати важко, чого тільки не мають на своєму багатостраждальному клинку: пилки, кутоміри, схили, обценьки і, головне, - пристосування для відкривання пляшок з пивом! Крім винахідника, ніхто до цього пристосуванню всерйоз не ставиться. Прагнення до всеосяжного універсалізму є ілюзією, закономірним наслідком якої стає поява на світ вироби, яким можна робити все ... однаково погано. До речі, а для чого взагалі потрібен на природі кутомір? Інше питання - в комплекті дуже бажано мати пилку-струну, але до теми нашої розмови це відношення не має.

купити ніж мандрівника

Думки щодо наявності другого леза (фальшлеза) на ножах з полуторним заточуванням, а також його форми і розмірів, вельми різняться, причому найчастіше критерії визначаються, виходячи не з практичних, а чисто естетичних міркувань. При цьому принцип естетичної врівноваженості, як не дивно, досить надійний. Можна з великою часткою впевненості сказати, що клинок, що справляє враження пропорційності і естетичної довершеності, буде більш надійний, ніж недоладний виріб, при інших рівних характеристиках (метал, пропорції, перетин та т.і.).

Важливі вимоги пред'являються до рукояті, для якої найголовніше - міцність і надійність. В ідеалі рукоять ножа повинна бути цільною, а хвостовик повинен проходити через неї наскрізь. Наклепані накладки не цілком задовольняють цій якості, так як можуть сколюватися. Крім того, рукоять повинна бути зручною, не вислизати з брудною і вологою долоні і дозволяти працювати ножем протягом тривалого часу, не набиваючи кривавих мозолів. Уявіть денний перехід в тайзі або джунглях, де багато годин поспіль вам треба розчищати стежку крізь чагарник, ліани або зарості очерету, а рукоять на імпровізованому мачете обмотана капронових шнуром, який не вбирає піт, а просто стає слизьким. Бідні руки!

Вимоги фахівців з техніки виживання свідчать, що рукоять повинна передбачати можливість кріплення ножа на палицю, перетворюючи його в спис. Це змушує відмовитися від надмірно округлих, вигнутих і «ергономічних» руків'я, які важко примотати до древка. З іншого боку, пряма циліндрична рукоять ускладнює орієнтування площині клинка.

Не варто прагнути і до рукояті з глибокими виїмками під пальці, тому що кожна специфічна операція з ножем вимагає свого розташування пальців на рукояті. Рукоять обов'язково повинна відповідати розмірам саме вашої руки і лежати в ній зручно. Треба виходити з припущення, що в крайній ситуації вам доведеться працювати ножем безперервно кілька годин.

купити ніж мисливця

Мода на рембоподібні «ножі виживання» викликала до життя порожнисті рукоятки, які служать сховищем для різноманітного інвентарю, а при необхідності просто насаджується на древко. Ми вже торкалися їх конструктивних особливостей, але тема залишилася відкритою. Виникає достатня кількість заперечень проти подібного стилю з суто функціональної точки зору.

По-перше, насадити трубчасту рукоять на древко ще не означає надійно її закріпити. Подібне кріплення буде скоріше нагадувати гарпун з відокремлюється наконечником.

По-друге, звичайно, - вимоги міцності. Трубчаста рукоять тонкостінна і передбачити її поведінку при розпирающем навантаженні (з держаком всередині) або при навантаженні на злам (при спробі розклинити що-небудь ножем або підтягтися на рукояті ножа, загнаного в тріщину) складно. Ті зразки, які авторам доводилося тримати в руках, відчуття надійності не викликали, а передбачити як доведеться використовувати ніж для виживання - важко.

По-третє, напилення з губчастої гуми і аналогічних матеріалів, будучи стійким (по запевненнях виробника) до впливу органічних розчинників і кислот, невідомо, як поведе себе при мінусових температурах. До того ж бували випадки, коли «стійке покриття» надійно приклеювалося до долонь, покритим репелентом від комарів на основі диметилфталат.

Сам вибір матеріалу для рукояті становить велику проблему. Існуюча необхідність використання ножа при температурах значно нижче нуля майже однозначно перекреслює можливість використання металевих ручок або окремих деталей їх оформлення. Однак якщо планується подорож в теплі широти, метал стає логічним вибором. Якщо ви віддаєте перевагу деревені, то підхід до вибору конкретної породи повинен бути вкрай серйозним, і навіть найкраща деревина повинна мати вологостійке покриття. Наші хитрі на вигадку співгромадяни з цією метою просочують дерев'яні рукояті саморобних ножів рослинним маслом, а потім сушать їх протягом довгого часу - елементарний, але добре зарекомендувавший себе спосіб.

купити ніж туриста

Виробники пропонують широкий вибір полімерних матеріалів, найчастіше з маловідомими властивостями. Якщо при виборі є можливість тестування, необхідно перевірити стійкість до різних органічних розчинників, в першу чергу - до репелентів, автомобільного бензину і дизельного палива. Це надто вже постійні супутники цивілізації, щоб можна було знехтувати можливістю їх контакту з руків'ям ножа. Іншим необхідним випробуванням є механічна стійкість до відколів і тріщин. До речі, не забувайте: будь-який (або майже будь-який) полімер старіє і з віком стає крихким.

Купити добрий мисливський ніж можно у нас на сайті - за посиланням

Комментарии: 0

Пока нет комментариев

CAPTCHAОбновить изображение

Наберите текст, изображённый на картинке

Все поля обязательны к заполнению