Осіннє меню: смачні та корисні продукти для твого раціону

Волоський горіх

Горіхи універсальні та підійдуть для будь-яких страв, десертів та заправок. Вони корисні для мозку та ЦНС, печінки, серця. У складі є чимало необхідних для здоров’я компонентів. Волоський горіх – джерело каротину, хінонів, кислот, фітонцидів та ситостеронів. Насичує організм такими хімічними елементами: залізом, фтором, хромом, стронцієм, марганцем, цинком, кобальтом, калієм, кальцієм, фосфором, йодом, сіркою, алюмінієм, міддю, нікелем та магнієм. А також дубильними речовинами та вітамінами A, С, Е, К, РР, B1, В2, В12 та В15.

Білі гриби

Вживаючи білі гриби, можна поповнити рівень вітамінів А, В1, С і D. Також вони багаті на сірку, рибофлавін, лецитин, ерготіонеїн і алкалоїд герцедину. Такий склад благотворно позначається на стані нігтів, волосся, щитовидної залози та шлунка. Знижує шкідливий холестерин.

Відварені та консервовані гриби, перші та другі страви на їх основі – все це варто їсти при інфекціях, для профілактики раку, з метою прискорити обмін речовин та покращити загоєння ран.

Баклажани

Низькокалорійні овочі мають цікавий смак. Тому стануть добрим інгредієнтом для ікри, рагу, супу, салату. Ідеально підходять для фарширування та консервації. У складі баклажана багато корисних жирів, білків, клітковини, органічних кислот та пектину. До нього входять вітаміни групи В, С, D, PP та Р.

Такі компоненти позитивно позначаються на рівні холестерину та цукру в крові. Очищають судини, що є профілактикою атеросклерозу. Баклажани варто їсти для поліпшення роботи серця, жовчного міхура та кишечника. Овочі допомагають від набряку і надають антибактеріальну дію.

Морква

Доступний овоч багатий вітамінами, мінералами, пектином, фітонцидами та ефірними маслами. Це одне з найкращих джерел вітамінів В, С, РР, К та Е, а також бета-каротину. Морква рекомендується для профілактики та усунення проблем з органами зору. Її радять вживати при недокрів’ї. Вона дуже корисна при перевтомі, тому що допомагає організму відновлювати сили.

Корнеплід покращує стан органів серцево-судинної та сечостатевої систем, ШКТ, шкіри. А також корисний для зубів, якщо вживати овоч сирим. Способів приготування моркви маса. Вона залишається смачною при запіканні, підходить для засмажок, перших страв, салатів та десертів.

Груші

Солодкий фрукт – чудова основа для десертів, компотів, варення. Також її можна консервувати та додавати до салатів та інших страв. У низькокалорійному плоді багато клітковини. Він багатий на цукор, фолієву кислоту, пектин і каротин, органічні кислоти. З мінералів – натрієм, кальцієм, калієм, міддю, залізом, марганцем, магнієм, фосфором, цинком, йодом, фтором. А також молібденом, арбутином, ефірними оліями та іншими біологічно активними речовинами. У груші є вітаміни А, С, Р, Е, РР та практично вся група В.

За рахунок такого складу досягаються антибактеріальний ефект та позитивний вплив на метаболізм, омолоджується кров. Груша допоможе оздоровити серце, знизити «поганий» холестерин та вирішити проблеми із травленням. Також це добрий засіб від безсоння, нервозів, депресивних розладів, простатиту та запаморочень. Ще фрукт буде корисний тим, у кого погано гояться рани і немає апетиту.

Клубниця

Ця ягода може принести велику користь організму – за рахунок невисокої калорійності та багатого на мікроелементи складу. До нього входять вітаміни групи В, Р, РР, А та К; клітковина, кислоти (у тому числі аскорбінова); пектинові та дубильні речовини, каротин та флавоноїди. Корисна сама лохина, десерти та напої на її основі.

Вона діє як антиоксидант, уповільнюючи старіння. Допомагає серцево-судинній системі, підшлунковій залозі та кишечнику. Також лохина добре позначається на когнітивних здібностях. Серед показань до її вживання ангіна, лихоманка, діабет, проблеми із зором та різні запальні процеси. Ще ягода надає енергії.