Аналіз на гормон росту

Важливість соматотропного гормону проявляється у його фундаментальному впливі на організм людини з самого моменту народження та до настання зрілості. Окрім впливу на інтенсивність росту кісткової тканини, соматотропін бере участь в обмінних процесах та має системний вплив на організм. Тому за перших ознак дефіциту чи надлишку цієї біологічно активної речовини варто пройти обстеження.

Обирайте комплексні обстеження в INVIVO, адже у нас сучасне автоматизоване обладнання та найчутливіші тест-панелі, що забезпечують виключно високу точність результату.

Роль соматотропіну

Гормон росту виробляється гіпофізом та бере участь у багатьох біологічних процесах серед яких перетворення їжі в енергію, обмін жирів та глюкози, регуляція водного балансу, будова тіла, ріст м’язів та кісток, підтримує тонус м’язів. 

Соматотропний гормон досягає пікової концентрації в дитячому та підлітковому віці, коли процес зростання найбільш активний. Якщо в організмі дитини недостатньо цього гормону — він відставатиме від своїх однолітків за фізичними, а іноді навіть загальними показниками розвитку. 

Людина з надлишком рівнем соматотропіну може мати патологічні відхилення у вигляді гігантизму (неприродно великий зріст) та акромегалії (аномальне активне зростання тканин та кісткової структури).

Нормальний рівень гормону росту важливий також і для дорослих, оскільки він підтримує нормальний метаболізм, здоров’я кісткової тканини та, навіть, здатний омолоджувати увесь організм, за що отримав свою другу назву — “гормон молодості”.

Ще однією важливою причиною звернути увагу на рівень “гормону молодості” є його здатність впливати на розростання уже наявних в організмі доброякісних та злоякісних пухлин.

Симптоми коли варто здати аналіз на соматотропний гормон:

  • Затримка чи прискорення темпу росту та розвитку дитини
  • М’язова слабкість у дорослих
  • Порушення росту волосся
  • Остеопороз (порушення структури та мінеральної щільності кісток)
  • Випадіння полів зору (часткове або повне)
  • Гіпоглікемія чи схильність до неї (стан, що виникає при зниженні рівня глюкози в крові нижче 3,2-2 ммоль/л)
  • Первинний гіпотиреоз (порушенням функції щитоподібної залози внаслідок її безпосереднього ураження)
  • Надмірне потовиділення

Підготовка до аналізу на гормон росту

Для дослідження використовується венозна кров. Забір крові відбувається до 12:00. За 12 годин до дослідження важливо відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати прийом ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан негазованої води без домішок.

Інтерпретація результатів

Результати аналізу не є діагнозом та потребують комплексного розгляду ендокринологом в межах індивідуальної клінічної історії! Відхилення від норми можуть вказувати та аномальність темпів розвитку дитини, проблеми з гіпофізом та наявність в організмі пухлин.

Важливо знати, що кількість гормону росту в крові може змінюватися протягом дня та залежати від якості сну і фізичної активності. До того ж на рівень соматотропного гормону впливає велика кількість препаратів: глюкоза, глюкокортикоїди та прогестерон знижують рівень гормону в крові, а естроген, діазепам та біологічна добавка L-триптофан підвищують. 

На завершення

Проходьте обстеження в INVIVO та отримуйте вичерпну інформацію про стан власного організму!

Дізнатись більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua або за телефоном: 0 800 210 777.

INVIVO: щодня піклуємось про здоров’я українців.