Дроблення каменів в нирках

Як проходить дроблення каменів

Дроблення каменів у нирках – це процес видалення конкрементів, які розвиваються внаслідок незбалансованого харчування та ведення нездорового способу життя. В сучасних умовах процедуру можна проводити без виконання розріза на тілі. Ендоскопічна малоінвазивна технологія дозволяє підвести безпосередньо до конкрементів лазерний прилад, який вводиться через сечовивідні шляхи.

Гнучкий зонд має на своєму кінці лазерний випромінювач. За рахунок коливань конкременти розпадаються на невеличкі фрагменти та пісок, які з часом безболісно виходять з організму при сечовипусканні. Застосування лазерних технологій дозволяє пацієнтам швидко та безболісно вилікувати сечокам’яну хворобу та повернутись до повноцінного життя.

Коли призначають дроблення каменів

Основним показанням до застосування лазерного дроблення конкрементів є діагностування сечокам’яної хвороби. Ефективним проведення процедури стає у наступних ситуаціях:

  • конкременти досягають діаметру 8 мм і більше;
  • камені мають гостру коралоподібну форму;
  • одна або обидві нирки вражені численною кількістю конкрементів;
  • новоутворення локалізуються у ниркових чашечках чи мисках.

Своєчасне дроблення каменів дозволить уникнути небезпечних для організму ускладнень, зокрема ниркової недостатності. Якщо ігнорувати хворобу, з часом больові відчуття стануть нестерпними, можливо, доведеться повністю видаляти нирку через втрату її функціональності.

У чому сутність лазерного дроблення

Сучасна процедура лазерного дроблення каменів складається з наступних етапів:

  1. введення у сечовивідні шляхи уретроскопу з гнучкою насадкою на кінці;
  2. підведення приладу безпосередньо до місця розташування конкрементів;
  3. початок лазерного випромінювання для дроблення каменів;
  4. виведення уретроскопа з організму.

Техніку дроблення лікар підбирає самостійно в залежності від локалізації, розмірів та кількості конкрементів. У складних випадках доступ до нирок здійснюється лапароскопічним шляхом – через невеликі проколи на животі. Така операція трохи складніше, ніж лазерне дроблення, але все одно безпечніше за класичні оперативні втручання, які виконувались раніше.

Малоінвазивні методики дроблення каменів у нирках мають низку переваг, серед яких ключовими є безпечність, швидкість проведення, мінімальний період реабілітації, ефективність та відсутність на тілі великих післяопераційних рубців. У відновлювальний період потрібно утриматись від фізичних навантажень, підйому важких предметів та купання у ванній. Пацієнту слід дотримуватись призначеної лікарем дієти.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.